Drobečková navigace

Úvod > O obci > Okolí obce

Okolí obce

V blízkém okolí obce Jindřichovice se nachází spoustu kulturních, technických i přírodních památek.

V blízkosti nedaleké Rotavy, která je historicky spjata se zpracováním železa se nachází jedna z přírodních památek známá jako "Rotavské varhany". Jedná se o odkrytý profil skalního masivu, který tvoří čedičová skála, zvětrávající v typicky šestibokých sloupcích.

V samotné blízkosti obce je lovecký zámeček Favorit ležící na cestě mezi Jindřichovicemi a Šindelovou, který bohužel není přístupný. V obci Šindelová je možné navštívit jednak technickou památku - zbytky vysoké pece, nebo přírodní koupaliště ležící v rekreační oblasti poblíž. V blízkém okolí je možné vidět zříceninu hradu Hartenberg, který byl založen ve 12. století, později byl vypleněn husity, pak se stal sídlem loupežníků, a nakonec byl přestavěn na zámek, který po roce 1945 chátral a v roce 1985 až na baštu vyhořel. Objekt bohužel není přístupný.

Okolí Jindřichovic odpovídá podhorskému rázu a nedaleký potok Skřiváň zvaný též Javořický či Oborský připomíná řeku Vydru na Šumavě.

V letním období láká místní i návštěvníky odjinud nedaleká vodní nádrž Tatrovice. Svou rozlohou 26 ha je vyhledávanou rekreační oblastí.

Revitalizace Chodovského potoka

Prohlédněte si informace o průběhu revitalizace Chodovského potoka a o projektu Chodník Chodovský potok, které nám poskytly Lesy ČR.